Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Zanim kupisz kota przeczytaj i zastanów się.

 

 

William S. Burroughs w autobiograficznej noweli „The Cat Inside”: Kot nie oferuje usług. Kot oferuje siebie.

 

Piszę ten artykuł w emocjach, po rozmowach z przyszłymi opiekunami z różnych względów odmówiłam sprzedaży. My nie jesteśmy producentami których nie obchodzi los istotki która przyszła na świat w naszym domu. Nasze maluchy zasługują na to by zamieszkały ze świadomymi osobami. Smuci nas  fakt, iż przy odbiorze kociąt rodziny obiecują utrzymywać z nami kontakt. Niestety zdarza się, że nie dotrzymują obietnicy.

Kot to żywe, czujące stworzenie, które odczuwa radość, spokój, zadowolenie, strach i ból. Decydując się przyjąć kota pod swój dach, bierzesz za niego odpowiedzialność, na co najmniej 16 lat. Małe kociaki podobają się wszystkim, ale z puchatej kulki wyrastają duże koty, które potem się starzeją, czasem chorują. Kot przez całe życie będzie potrzebował troski.

Zanim zaprosisz czworonoga zastanów się proszę:

DSC_1083bayby

FEDERICO Jennifer World*PL

– Czy jesteś przygotowany na koszty utrzymania kota? Miesięczne utrzymanie plus opieka weterynaryjna to wydatek, który musisz uwzględnić w swoim domowym budżecie. Co będzie, kiedy nagle zabraknie z różnych przyczyn pieniędzy?

– Czy w domu nikt nie cierpi na alergię na sierść kota?

– Czy będziesz miał czas dla niego? Koty nie są samotnikami! Są mniej absorbujące niż psy, ale to nie znaczy, że mogą siedzieć same w domu kilkanaście godzin na dobę. Potrzebują towarzystwa ludzi lub innych zwierząt. Zastanów się, czy masz czas na codzienną zabawę, tulenie, głaskanie.

– Czy zapewnisz mu opiekę na czas wakacji lub innych wyjazdów np. praca za granicą? Kto się zaopiekuje kotem podczas Twojej nieobecności lub choroby?

– Czy Twoje meble, dywany lub bibeloty nie są dla Ciebie bardzo bliskimi przedmiotami? Koty są bardzo mobilne. Wskoczenie na komodę, dla zdrowego kota, nie stanowi żadnego problemu. Mogą chodzić po blatach w kuchni, po stołach. Poruszają się z gracją, ale może się zdarzyć, że coś zrzucą. Koty mają futro; sierść będzie w wielu miejscach w mieszkaniu. Szczególnie w okresach linienia, sierść może być wszędzie, nawet na wyjściowym ubraniu zamkniętym pieczołowicie w garderobie. Jeżeli nie zniesiesz kociej sierści na swoich ubraniach, w wypielęgnowanym domu, boisz się, że kot coś zadrapie proszę zrezygnuj.

Gwarancje, jakich oczekujemy od kupujących nasze ragdolle: to zapewnienia, że kot będzie żył w miłości i trosce przez całe swoje życie, a jego potrzeby nigdy nie będą ignorowane.

  • Nie chciałabym  dostać telefonu lub e-mail, że kot się pochorował  i jako hodowca mam obowiązek uczestniczyć w kosztach jego leczenia. Z opowieści hodowców wiem, że oczekiwania – żądania – ludzi bywają różne. Czasami tak roszczeniowe, że wybiegają daleko poza granice zdrowego rozsądku np. chcą zatrzymać chorego kociaka równocześnie oczekują zwrotu pełnej kwoty zapłaty za niego w chwili nabycia i dodatkowo pokrycia wszystkich kosztów badań, leczenia, transportu i nawet kosztów przyszłych.

Nasza hodowla wydaje koty ZDROWE co nie oznacza, że nigdy nie zachorują. Przedstawiam naszą hodowlę w sposób otwarty niczego nie ukrywając, tego samego oczekuję od przyszłych Rodzin kociaków.

  • Nie wyobrażam sobie też, że  znajduję ogłoszenie o sprzedaży kociaka wychowanego przez nas. Kot nie jest lokatą kapitału, chwilową zachcianką.
  • Mogę zrozumieć Panią zadającą mi pytanie czy kot nie zepchnie jej piesków ze schodów ”boi się o to co kocha”. Lecz nie mogę zrozumieć jej pytania  czy kot  musi wskakiwać na kanapy, bo chciałaby żeby spał tylko na podusi z jej pieskami.
  • Dzień 28.12.2015r  zostanie w mojej pamięci bardzo długo. Wcześnie rano odebrałam telefon, w słuchawce słyszę: Pani  odkupi ode mnie maine coon-kę i ragdoll-kę. One są zadbane bo my dbamy o koty. Spokojnie pytam z kim rozmawiam  chociaż już po gwarze się domyśliłam. Pan poinformował mnie, że oni nie mają czasu bo pracują, koty muszą sprzedać i żebym porozmawiała z żoną której oddał słuchawkę. Dowiedziałam się, że koty kupili córce jak była mała, nadmienię kotka maine coon ma ok 4 lat, a ragdoll-ka 2 lata. Teraz córka dorosła ma 11 lat (bardzo dorosła!!!!!!!!!!!) i niema czasu na koty. Przyjaciela się nie sprzedaje!!! Uprzedzając pytanie, a co się robi: szuka mu się nowej rodziny, troskliwego opiekuna i oddaje do bezpłatnej adopcji.

”Koty uczą dzieci delikatności i miłości, opiekuńczości i przywiązania, a przede wszystkim odpowiedzialności za kogoś drugiego. Pokazują dzieciom magię wartości przyjaźni, wartości miłości – tak ważnych cech w życiu dorosłym”.

Przelicznik wieku kota na wiek człowieka

Wiek kota       –      Wiek człowieka

1 miesiąc        –     8 miesięcy
2 miesiące      –     3 lata 4 miesiące
3 miesiące      –     5 lat
4 miesiące      –     6 lat 8 miesięcy
5 miesięcy      –     8 lat 4 miesiące
6 miesięcy      –    10 lat
7 miesięcy      –    10 lat 10 miesięcy
8 miesięcy      –    11 lat 8 miesięcy
9 miesięcy      –    12 lat 6 miesięcy
10 miesięcy    –    13 lat 4 miesiące
11 miesięcy    –    14 lat 2 miesiące
1 rok               –    15 lat
2 lata              –    24 lata
3 lata              –    28 lat
4 lata              –    32 lata
5 lat                –    36 lat
6 lat                –    40 lat
7 lat                –    44 lata
8 lat                –    48 lat
9 lat                –    52 lata
10 lat              –    56 lat
12 lat              –    64 lata
14 lat              –    72 lata
16 lat              –    80 lat
18 lat              –    88 lat
20 lat              –   96 lat
21 lat              –   100 lat

 Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home WAŻNE INFORMACJE / IMPORTANT INFORMATION Zanim kupisz kota przeczytaj i zastanów się.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL