Rezerwacja/odbiór

“Rzekła pewna pani głosikiem beztroskim:Cóż, trudno. Kot również jest stworzeniem boskim.
A ja patrząc na nią, zrozumiałem w lot,
że żaden tam “również”, bo wyłącznie kot.”
Franciszek J. Klimek

REZERWACJA

Rezerwacja kota ragdoll następuje po wpłaceniu na nasze konto 30% jego ceny z czego 10% to ZALICZKA Z TYTUŁU ZAKUPU KOTA, a 20% to OPŁATA REZERWACYJNA. Opłata rezerwacyjna jest BEZZWROTNA w przypadku rezygnacji Nabywcy z zakupu kota. Nabywca zobowiązany jest do odbioru kota w ustalonym z hodowcą dniu. Po trzech dniach od upłynięcia terminu odbioru kota, niezależnie od powodu z których kota nie odebrano, jeżeli nie został telefonicznie lub pisemnie ustalony inny termin jego odbioru, opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a kot przechodzi na własność Hodowcy, który może go powtórnie sprzedać. Zaliczka podlega zwrotowi przez hodowcę jeżeli Nabywca odstąpi od zakupu kota z zaliczki potrącamy poniesione koszty np. zleconych badań, kastracji, paszportu dodatkowych szczepień, zaświadczeń. Wykonanie przelewu na nasze konto  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zapisy w  UMOWIE REZERWACYJNEJ KOTA oraz UMOWIE KUPNA SPRZEDAŻY KOTA. W tytule przelewu proszę wpisać Imię Nazwisko kupującego, imię kota oraz numer telefonu kontaktowego kupującego. Zależy nam na tym, by nasze kocięta trafiały w odpowiedzialne ręce, jeśli z jakichś powodów będziemy mieli wątpliwości  – zastrzegamy sobie prawo do zmiany decyzji i odmówienia sprzedaży kotka – w takim przypadku zwracamy CAŁĄ WPŁACONA KWOTĘ.

Na przelew czekam maksymalnie dwa dni później zwalniam wstępną rezerwację.

Bardzo proszę o przemyślenie decyzji.

Dane do przelewu

Płacąc za pomocą przelewu bankowego, proszę upewnić się, że w tytule przelewu znajduje się: imię kota oraz nr. telefonu kontaktowego do kupującego.
Rachunek bankowy: BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.
Numer konta krajowego: 40 2340 0009 0280 4010 0002 4216 (przelewy wyłącznie w złotówkach)
Numer konta walutowego w systemie IBAN: PL98 1750 0012 0000 0000 3438 2317 (przelewy wyłącznie w euro)
SWIFT: PPABPLPKXXX
Odbiorca: Ewa Smoleń

ODBIÓR KOCIAKA

Na każde spotkanie dla jednej Rodziny przeznaczamy ok. 1 do maksymalnie 2 godzin. Z naszego  doświadczenia wiemy, że jest to wystarczający czas, żeby poruszyć najważniejsze kwestie. Dobrze mieć ze sobą  przygotowaną listę z pytaniami.

Proszę wszystkich o punktualne przybycie. Oczywiście rozumiemy wszelakie okoliczności losowe. W takich wypadkach prosimy po prostu o telefon. Dlaczego? przykład: sobota  dwie Rodziny umówione po odbiór kociaków. Trzecia Rodzina bardzo prosi by ją gdzieś ″wcisnąć″ umawiam się, że zadzwonię.  Pierwsza przed czasem blisko godzinnym, zbieramy koty zmykamy w mojej sypialni i sypialni syna. Tu zapewne nasunie się Państwu pytanie poco? otóż mamy kociaki w różnym wieku, np. jeszcze nie szczepione poza tym przy odbiorze  lepiej skupić się na tym jednym wymarzonym kotku. Kocie dziecko pojechało, biegiem bo inaczej tego nazwać nie mogę, myję podłogę po gościach, wypuszczamy maluchy, kroję im mięso, nie zdążyłam tego  zrobić wcześniej, kociaki nie mogą się go doczekać, sprzątam kuwety. Mam jeszcze chwilkę  na przygotowanie się na przyjęcie kolejnej Rodziny umówionej na 13.00. Szybka kawa i czekam mija godzina i kolejna godzina i kolejna. Dzwoni telefon ale to nie umówieni po odbiór koteczki  lecz Państwo którzy koniecznie chcieli zobaczyć kociaki. Tłumaczę, że niestety ale nie dojechała jeszcze Rodzina po kiciusię. Że umówimy się na inny termin bo za chwilkę to ja muszę zająć się kociakami  przyszła pora karmienia, a pojedzone kociaki chcą biegać, bawić się i  trzeba im to zapewnić. Po 16 telefon, Pani informuje mnie, że właśnie wjeżdżają do Krakowa ale chcą jeszcze dzieciom coś pokazać będą po 18.00.  Kiedy wychodzili od nas po 20.00 mąż zobaczył młodych ludzi stojących na klatce to trzecia Rodzina która nie mogła się doczekać. To był bardzo ciężki dzień nie tylko dla mnie lecz przede wszystkim dla kotów.

Szanowni przyszli opiekunowie

Kocięta z naszej hodowli wydajemy miedzy 13 a 15 tygodniem ich życia, a kocięta wyjeżdżające za granicę między 16 a 17. Przyszły Opiekun przynajmniej na trzy tygodnie przed podanym dla miotu terminie odbioru  ustala z nami pasującą obu stronom datę przekazania zarezerwowanego kotka. Jeżeli kociak zostaje z nami powyżej 15 tego tygodnia życia / 17 tego jeżeli kociak jedzie za granicę  naliczana jest opłata 10 zł za każdy dzień pobytu kota u nas do dnia jego odbioru. Czasem może zdarzyć się tak, że kociak będzie jeszcze emocjonalnie nie gotowy na zmianę domu wtedy musi  z nami zostać dłużej. Dla niego będzie ustalona indywidualna data odbioru koszty związane z jego utrzymaniem ponosimy my.

Po każdej wizycie używamy wysokiej mocy lampy UV-C do dezynfekcji pomieszczeń i powietrza. 

ODBIÓR W CZASIE PANDEMII:

– Po odbiór kota zapraszamy maksymalnie dwóch opiekunów;
– Opiekun musi być wyposażony w maseczkę ochronną oczywiście jako odpowiedzialny hodowca, ja również będę miała założoną maseczkę zakrywającą nos i usta;
– Z swojej strony zapewniam płyn do dezynfekcji rąk, oraz zdezynsekowane długopisy (lampa UV) do podpisania umowy przekazania kotka.
– Ograniczamy do minimum czas odbioru kotka, w razie pytań służę Państwu pomocą w rozmowie telefonicznej, korespondencji e-mail lub messenger.
Bardzo żałuję, iż nie będziemy mogli porozmawiać dłużej przy kawie. Z pewnością wiecie Państwo, iż temat kocich dzieci to dla mnie temat rzeka i rozmowa mogła by trwać w nieskończoność. Mając jednak na uwadze Państwa i nasze bezpieczeństwo, musimy stosować się do w/w zasad.

Co będzie potrzebne do zabrania kociaka:

Transporterek, nie torebka z otworem na głowę pieska, kociak zmienia dom dla niego jesteście Państwo jeszcze obcy. Proszę też by transporter był  czysty, zdarzyło się kilka razy, że przyjechały Rodziny z pożyczonym transporterem lub po innym pupilu niestety były brudne – czy chcielibyście jechać w ubłoconym, obskurnym, śmierdzącym  samochodzie NIE!!! to dlaczego kot ma tak podróżować?

Duży koc lub poszwa do okrycia całego transportera. Można też dla wygody kupić ocieplacz na transporter zapraszam do zakładki zakupy linki ». Zapytacie Państwo poco? w naszym domu jest ciepło ok. 26ºC -28ºC. Dla zestresowanego kociaka różnica temperatur może być bardzo groźna. Przypomnę prawdziwy ragdoll niema podszerstka.

Do wszystkich zainteresowanych zakupem kota z naszej hodowli z naszego domu…

Hodowla to przede wszystkim nasz dom nasza enklawa,  nie super market czynny 24h, gdzie jak zapłacisz, to kupisz. A ja nie jestem sprzedawcą, który ma towar wydać i każdego ma miło obsłużyć. 

Zależy nam na tym, by nasze kocięta trafiały w odpowiedzialne ręce, jeśli z jakichś powodów będziemy mieli wątpliwości  – zastrzegamy sobie prawo do zmiany decyzji i odmówienia sprzedaży kotka – Jeżeli kocię zostało już zarezerwowane w takim przypadku zwracamy całość zarówno wpłaconą opłatę rezerwacyjną jak  i zaliczkę. 

Nasze koty są członkami rodziny nie są zamykane w klatkach, biegają po całym mieszkaniu.  Są w różnym wieku po szczepieniu lub przed… a my mamy różne obowiązki nie tylko związane z ragdoll’ami.

Jeżeli chcecie Państwo sprawdzić czy nie macie alergii na koty proponuję  zrobić  punktowe testy skórne lub oznaczyć we krwi stężenie swoistych IgE. Testy są wspólne dla wszystkich ras i płci kotów, bo wszystkie koty produkują te same substancje uczulające, tylko w różnych ilościach i proporcjach. Zapraszam również na Wystawy i Pokazy Kotów Rasowych. Jest wiele światowych organizacji zajmujących się zjednoczeniem miłośników kotów  FIFe, CFA, GCCF, TICA, WCFFIFe (Federation Internationale Feline) to największa międzynarodowa federacja felinologiczna, pod jej patronatem działają stowarzyszenia hodowców nie tylko z Europy, ale i z Azji oraz Ameryki Południowej. Reprezentantem tej organizacji w Polsce jest Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia”. Pod patronatem „Felis Polonia” FPL odbywa się w Polsce około 40 międzynarodowych wystaw kotów rasowych rocznie.  Terminy wystaw oraz ich miejsce organizacji do której należy nasza hodowla znajdują się w zakładce Wystawy » 

Copyright  © by Jennifer World*PL

Komentowanie jest wyłączone.