Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Badamy nasze koty…

 

Zdrowe koty to szczęśliwi opiekunowie 🙂

Niemal założyć się jestem gotów,
bo wątpliwości moich to nie budzi,
że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
tam jest i dom szczęśliwych ludzi.

Choroby nerek »

Kocie choroby wirusowe »


  • Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kamień nazębny u kota to nie tylko defekt kosmetyczny, ale też przyczyna poważniejszych problemów zdrowotnych – może prowadzić do chorób serca, wątroby, płuc, niewydolności nerek, stanów zapalnych dziąseł, wypadania zębów, osłabienia i chudnięcia zwierzęcia. Jego powstawanie zależy to od wielu czynników, w tym rodzaju pożywienia, profilaktyki, składu wody czy składu śliny. To tak jak z nami jeden ma piękne zęby do starości, a inny sztuczną szczękę już po trzydziestce. Należy być czujnym i zaglądać do pysiów naszych milusińskich jeżeli nie jesteśmy pewni to szukamy weterynarza ze specjalizacją stomatologia ponieważ czasem pod kamieniem dochodzi do uszkodzenia szkliwa powstają ubytki. Wtedy czeka nas kolejna wizyta kolejne znieczulenie.

Filmik z czyszczenia zębów CH GINY Jennifer World*PL.


  • Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie w kierunku HCM kardiomiopatia przerostowa serca oraz PKD torbielowatość nerek z wynikiem N/N.

  • Test diagnostyczny Redtest wirus panleukopenii kotów FPV. Test immunochromatograficzny jest to skuteczny test służący do wykrywania antygenów wirusa panleukopenii kotów w kale lub wymiocinach kotów. Test immunochromatograficzny jest gwarantem niezawodności, solidności oraz bezproblemowości w działaniu. Panleukopenia jest wirusową chorobą kotów, przebiegającą z objawami z układu pokarmowago, immunosupresją oraz leukopenią. Najczęściej chorują koty młode w wieku do 6 miesięcy, ale choroba  może wystąpić w każdym wieku. Pierwszymi objawami najczęściej są: gorączka, apatia i biegunka. Zakażenie następuje przez kontakt bezpośredni (wydzieliny, wydaliny) oraz pośredni (miski, kuwety). Wirus jest bardzo trwały w środowisku (teks ze strony producenta testu). Wynik ujemny.


  • Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).
  • Co kilka miesięcy wykonujemy też badanie mykologiczne w kierunku grzybów chorobotwórczych  w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii – Zakładzie Higieny Weterynaryjnej. Wynik badania  ujemny.
  • Trzy razy w roku wykonujemy również badanie w kierunku pasożytów wewnętrznych. Cytat ze strony Przychodni Weterynaryjnej Wesoły pies autor Lek. wet. Ewa Trębacz  ”Pasożyty jelitowe różnią się między sobą. Nie da się zwalczyć wszystkich podaniem jednej tabletki. Do ich zwalczania używa się różnych leków, w różnych dawkach. Przy niektórych inwazjach wystarczy jednorazowe podanie leku, przy innych potrzebna jest długotrwała kuracja. Profilaktyczne podawanie leków przeciwpasożytniczych jest w pełni uzasadnione jedynie w przypadku kociąt. Kocięta odrobaczamy od 4 -5 tygodnia życia. U zwierząt dorosłych środek przeciwko pasożytom wewnętrznym powinien być dobierany na podstawie wyników badania parazytologicznego kału.”


Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home Jennifer World*PL team Badamy nasze koty…
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL