Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

WAŻNE INFORMACJE / IMPORTANT INFORMATION

 

Znajdą tu Państwo m.in. informacje o cenie i klasyfikacji  kociąt, wzór umowy…

Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej kociąt ani do Polski, ani za granicę. Nie wyrażamy zgody na podróż naszych wychowanków w cargo (w luku bagażowym). O kociej tragicznej podróży w cargo można poczytać tutaj » Każdy, kto jest zainteresowany zakupem u nas kociaka, musi  po niego  przyjechać. Niezależnie czy to jest kociak klasy PET, czy kociak SHOW/ SHOW and BREEDER. Przyjeżdżają do nas po kociaki nawet z Chin, Kanady, Brazylii czy Filipin.

 

Zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży kociaka bez podania przyczyny (zaliczka zostaje zwrócona od razu, w całości)

HELO

CORNELLIE Jennifer World*PL

            Kocięta mogą opuścić nasz dom i zamieszkać ze swoja RODZINĄ  po ukończeniu 3,5 – 4.5 miesiąca życia, preferuję starszy wiek wydawania kociąt.  Naszym zdaniem dopiero w tym wieku stają się kociakami idealnie przygotowane do życia w nowej rodzinie, a o ich charakterach i dalszym rozwoju możemy naprawdę dużo powiedzieć. 15-16 tygodniowe kocię może się wydawać “stare” ludziom przyzwyczajonym do ogłoszeń z dużo młodszymi kociętami “gotowymi do zmiany domu”. Oddzielając kocięta od matki za wcześnie, możemy je trwale skrzywdzić. Dlaczego? Zacznę od  rozwoju emocjonalnego i społecznego kociąt. Mimo, że od dawna już jedzą pokarmy stałe, kocięta nadal lubią ssać matkę. Daje im to poczucie bezpieczeństwa,  niesłychanie ważny jest też kontakt z rodzeństwem. Kotki bawiąc się uczą się określonych zachowań, rozwijają psychicznie. Kolejnym powodem  jest kalendarz szczepień. Aby działanie szczepionki było skuteczne, kocięta nie powinny być szczepione zbyt wcześnie. Minimalny wiek do pierwszego szczepienia to 8 – 9 tygodni. Czas między pierwszym a drugim szczepieniem to minimum 3 tygodnie. Około tygodnia trwać będzie kwarantanna  poszczepienna to w sumie daje 12 – 13 tygodni. Kociaki w tym wieku co prawda nie są już tak magicznie słodkimi maleństwami, ale mają większą odporność. Kocięta opuszczające nasz dom  ważą ok. 1,550kg wzwyż. Na wagę kociąt ma wpływ bardzo wiele czynników  czytaj wiecej »

 Kocięta będą:

• zaszczepione i odrobaczone stosownie do wieku. Stosujemy program szczepień kotów wg. Zespołu Do Spraw Szczepień (VGG – vaccination guidelines group) Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA);
• całkowicie samodzielne, nauczone korzystania z kuwety i drapaka;
• zachipowane, (chip – znacznik identyfikacyjny to mały mikroprocesor wielkości ziarenka ryżu. Chip nie posiada i nie potrzebuje zewnętrznych źródeł zasilania. Jego działanie aktywowane jest przez fale radiowe o niskich częstotliwościach wysyłane przez odpowiedni czytnik, chip aktywuje się tylko i wyłącznie w polu działania czytnika i odsyła do niego swój zaprogramowany niepowtarzalny 15 cyfrowy numer. Chip umieszcza się podskórnie po lewej stronie grzbietu na wysokości łopatek lub między łopatkami za pomocą igły.);
• zarejestrowane w bazie danych: SAFE-ANIMAL w razie zagubienia lub kradzieży zawsze zwiększa się szansa na odnalezienie kociaka, Nabywca kotka nie ponosi opłat za rejestrację kota w tejże bazie koszty ponosi hodowca. SAFE-ANIMAL systematycznie przesyła dane zgromadzone w swoim rejestrze do Międzynarodowej bazy European z siedzibą w Brukseli. Organizacja ta zrzesza najważniejsze bazy danych z terenu Państw Unii Europejskiej;
• kociaki sprzedawane zagranicę są dodatkowo szczepione przeciwko wściekliźnie, przechodzą w zależności od kraju do którego będą podróżować 21-30 dniową kwarantannę.

Otrzymują:

• książeczkę zdrowia;
• 5 pokoleniowy rodowód (koci dokument tożsamości) wydany przez „Felis Polonia” (FPL) która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). Jest to jedyny dokument potwierdzający pochodzenie kota oraz jego rasę, otrzymują go wszystkie kocięta z miotu po rodzicach, którzy uzyskali odpowiednie oceny w trakcie międzynarodowych wystaw kotów – posiadają licencje hodowlane; czytaj więcej »
• wyprawkę. Wyprawka dla kociąt to tylko miły gest ze strony hodowcy, nie obowiązek. Dla nas wyprawka jest nieodzownym elementem wyprawiania do nowych domów naszych wychowanków. Wyprawkę traktujemy jako sympatyczny prezent, a że kochamy dawać prezenty, mamy nadzieję, że rozpakowywanie torby sprawi właścicielom trochę radości. Wyprawka to nie tylko przyjemność dla człowieka. Jej ogromną zaleta jest możliwość zabrania ze sobą do nowego domu, choć odrobiny zapachu gniazda, matki i rodzeństwa. Maluch poczuje się dzięki temu bezpieczniej i nieco łatwiej zniesie trudy zmiany domu. Dużo wcześniej przygotowujemy się do momentu kiedy nasze ragdolle opuszczą hodowlę, chcielibyśmy nowym właścicielom dać wszystko czego kociątko będzie potrzebowało przez pierwsze dni życia w ich domu.  W wyprawce będzie małe opakowanie suchej karmy  w tym momencie apel do przyszłych Rodzin  by zajrzały do zakładki ABC kupującego czym karmimy kociaki, często zdarza się, że nie jesteście Państwo przygotowani na przyjęcie ragdolla. Zakupy zrobione według zaleceń sprzedawcy ze sklepu zoologicznego lub forum, gdzie głos zabierają nieodpowiedzialni ludzie jedni chcą towar sprzedać, a drudzy się tylko pomądrzyć z hodowlą kotów rasowych nie mający nic wspólnego. Nowy  kocyk z naszym zapachem, żwirek 10l,  zabawki, mini drapaczek firmy Rufi, a kiedy w nowym domu czeka już na kociaka drapak w wyprawce będzie zabawka interaktywna.

Cena i klasyfikacja kociąt w hodowli Jennifer World*PL:

Cena kota z naszej hodowli nie podlega negocjacji.  Podchodzimy do naszej pasji bardzo poważnie i odpowiedzialnie, angażując w nią wiele serca, czasu i środków. Utrzymanie hodowli jest kosztowne. To nie tylko koszty związane z najwyższej jakości karmą, witaminami, suplementami czy żwirkiem. Są to koszty między innymi:
– badania kotów hodowlanych w kierunku chorób, które są charakterystyczne dla danej rasy. W przypadku ragdolli są to badania genetyczne i echokardiograficzne w kierunku występowania kardiomiopatii przerostowej (HCM), PKD torbielowatość nerek;
– badanie mykologiczne w kierunku grzybów chorobotwórczych w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii;
– badanie pod kątem pasożytów wewnętrznych;
– wymazy;
– opłata pokrycia kotki kocurem z najlepszym rodowodem i osiągnięciami wystawowymi, niejednokrotnie znajdującym się na drugim końcu Polski lub nawet za granicami kraju. Kocurem, do którego należy zawieźć kotkę, by po kilku dniach znów po nią przyjechać (zdarza się że trzeba to powtórzyć, bo kotka nie zaszła w ciążę);
– opłaty przynależności do klubu zrzeszającego hodowców, koszty różnych niezbędnych formalności;
– koszty szkoleń;
– duże koszty przeznaczone na wystawy: opłaty przyjęcia kota na wystawę, dojazdy, noclegi. Etapy zdobywania tytułów można prześledzić w zakładce Tytuły Wystawowe i Certyfikaty;
– szczepienia małego kociaka, ale i kotów dorosłych;
– odrobaczania;
– chipowanie i rejestracja w bazie danych;
– jak i wizyty weterynarza przy jakiejkolwiek wątpliwościach;
I w końcu moja praca która nie polega na otwarciu puszki nałożeniu jej na miseczki i która nie kończy się na posprzątaniu kuwet. 

a) PET – kot na kolanka wyłącznie do sterylizacji / kastracji kot bez praw hodowlanych i wystawowych. U nas kotem do miziania może zostać malec sklasyfikowany  jako:  SHOW and BREEDER, wolimy by nasze kocie dzieci wiodły szczęśliwe życie u boku kochających je rodzin: cena 2 700,00 – 3 000,00 PLN / 850 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu, kastracji. Kociak wyjeżdżający za granicę  musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).

b) SHOW kot wystawowy do sterylizacji / kastracji kot bez praw hodowlanych: cena   3 000,00 – 3 500,00 PLN / 900 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu, kastracji. Kociak wyjeżdżający za granicę  musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).

  • 1 stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.  Od tego dnia rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych jest zabronione. Zakaz, o którym mowa w ust.  nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Podsumowując każdy kto chciałby by jego kotka miała choć jeden miot musi założyć i zarejestrować hodowlę, opłacić składki członkowskie, zapłacić podatek.  Przy sprzedaży kociaka  BREEDER – staramy się jak to tylko możliwe dobrze poznać przyszłych właścicieli, ich plany hodowlane i poglądy. Nie sprzedajemy kociąt do hodowli klatkowej,  hodowla musi należeć do Klubu lub Stowarzyszenia uznanego przez – federację  FIFe. FIFe utrzymuje przyjazne stosunki i współpracuje z światowymi organizacjami: amerykańską TICA, australijską ACF czy europejską WCF.

c) BREEDER – kot hodowlany: cena kotki 5 500,00 PLN  / 1 500 EUR –  kocura 6 500,00 PLN  / 1 800 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu. Kociak wyjeżdżający za granicę  musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).

d) SHOW and BREEDER – kot wystawowo/hodowlany: cena  kotki 6 000,00 PLN / 1 700 EUR  – kocura 8 000,00 PLN  / 2 000 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu. Kociak wyjeżdżający za granicę  musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).

Z nowym Opiekunem podpisujemy umowę cywilno – prawną. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, która jasno stwierdza, że „zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” (Art 1. paragraf 1.1. ustawy). Czytajmy umowy są one po to by zabezpieczyć wszystkich zainteresowanych:  nabywcę, hodowcę, kota.

umowa

    «  Umowa  Kupna  Sprzedaży Kota

 Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home WAŻNE INFORMACJE / IMPORTANT INFORMATION
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL