Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

FAQ Frequently Asked Questions

lista najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

  • Ile kosztuje kociak?

a) PET – kot na kolanka wyłącznie do sterylizacji / kastracji kot bez praw hodowlanych i wystawowych. U nas kotem do miziania może zostać malec sklasyfikowany jako: SHOW and BREEDER, wolimy by nasze kocie dzieci wiodły szczęśliwe życie u boku kochających je rodzin: cena 2 700,00 – 3 300,00 PLN / 850 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu, kastracji. Kociak wyjeżdżający za granicę musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).
b) SHOW – kot wystawowy do sterylizacji / kastracji kot bez praw hodowlanych: cena 3 000,00 – 3 500,00 PLN / 900 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu, kastracji. Kociak wyjeżdżający za granicę musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).
c) BREEDER – kot hodowlany: cena kotki 5 500,00 PLN / 1 500 EUR – kocura 6 500,00 PLN / 1 800 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu. Kociak wyjeżdżający za granicę musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).
d) SHOW and BREEDER – kot wystawowo/hodowlany: cena kotki 6 000,00 PLN / 1 700 EUR – kocura 8 000,00 PLN / 2 000 EUR (cena w euro zawiera już koszty dodatkowego szczepienia, paszportu. Kociak wyjeżdżający za granicę musi z nami zostać od 21 do 30 dni dłużej kwarantanna poszczepienna).

  • Czy cena jest do negocjacji? 

Cena kota z naszej hodowli nie podlega negocjacji.  Podchodzimy do naszej pasji bardzo poważnie i odpowiedzialnie, angażując w nią wiele serca, czasu i środków. Utrzymanie hodowli jest kosztowne. To nie tylko koszty związane z najwyższej jakości karmą, witaminami, suplementami czy żwirkiem. Są to koszty między innymi:
– badania kotów hodowlanych w kierunku chorób, które są charakterystyczne dla danej rasy. W przypadku ragdolli są to badania genetyczne i echokardiograficzne w kierunku występowania kardiomiopatii przerostowej (HCM), PKD torbielowatość nerek;
– badanie mykologiczne w kierunku grzybów chorobotwórczych w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii;
– badanie pod kątem pasożytów wewnętrznych;
– wymazy;
– opłata pokrycia kotki kocurem z najlepszym rodowodem i osiągnięciami wystawowymi,  niejednokrotnie znajdującym się na drugim końcu Polski lub nawet za granicami kraju. Kocurem, do którego należy zawieźć kotkę, by po kilku dniach znów po nią przyjechać (zdarza się że trzeba to powtórzyć, bo kotka nie zaszła w ciążę);
– opłaty przynależności do klubu zrzeszającego hodowców, koszty różnych niezbędnych formalności;
– koszty szkoleń;
– duże koszty przeznaczone na wystawy: opłaty przyjęcia kota na wystawę, dojazdy, noclegi.
– szczepienia małego kociaka, ale i kotów dorosłych;
– odrobaczania;
– chipowanie i rejestracja w bazie danych;
– jak i wizyty weterynarza przy jakiejkolwiek wątpliwościach;
I w końcu moja praca która nie polega na otwarciu puszki nałożeniu jej na miseczki i która nie kończy się na posprzątaniu kuwet.

  • Czy wysyłacie koty kurierem?

Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej kociąt ani do Polski, ani za granicę. Nie wyrażamy zgody na podróż naszych wychowanków w cargo (w luku bagażowym). O kociej tragicznej podróży w cargo można poczytać tutaj » Każdy, kto jest zainteresowany zakupem u nas kociaka, musi  po niego  przyjechać. Niezależnie czy to jest kociak klasy PET, czy kociak SHOW/ SHOW and BREEDER. Przyjeżdżają do nas po kociaki nawet z Chin, Kanady, Brazylii czy Filipin.

  • Ile kosztuje miesięczne utrzymanie kota?

Bardzo często słyszę to pytanie i prawdę mówiąc nie wiem jak na nie odpowiedzieć.

  • Ile macie kotów?

wszystkie nasze koty są na naszej stronie internetowej możecie się Państwo pobawić i sami policzyć. Nasze ragdoll-e nie żyją w zatłoczeniu, mimo że jest ich więcej niż w przeciętnym domu miłośnika kotów. Rozwiązaliśmy tę kwestię w gronie rodzinnym. Cześć dorosłych kotów mieszka z moim synem Patrykiem i jego żona Justyną.

  • Wybieramy się do was chcemy zobaczyć hodowlę? porozmawiać

 Nie zapraszamy nikogo poza Rodzinami przyjeżdżającymi po odbiór nowego członka rodziny, mamy kotki przed lub po porodzie, kocięta które nie mają jeszcze wszystkich szczepień.  Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo moich kotów osoby z zewnątrz, to ogromne zdrowotne  ryzyko.  Nie mam parcia na sprzedaż maluchów już natychmiast jest na to odpowiedni czas. Moje koty są dla mnie ważne ich zdrowie to priorytet, szukam odpowiedzialnych Rodzin.

  • W jakim wieku można kupić kociaka?

kocięta mogą opuścić nasz dom i zamieszkać ze swoja RODZINĄ  po ukończeniu 3,5 – 4.5 miesiąca życia, preferuję starszy wiek wydawania kociąt.  Naszym zdaniem dopiero w tym wieku stają się kociakami idealnie przygotowane do życia w nowej rodzinie, a o ich charakterach i dalszym rozwoju możemy naprawdę dużo powiedzieć. 15-16 tygodniowe kocię może się wydawać “stare” ludziom przyzwyczajonym do ogłoszeń z dużo młodszymi kociętami “gotowymi do zmiany domu”. Oddzielając kocięta od matki za wcześnie, możemy je trwale skrzywdzić. Dlaczego? Zacznę od  rozwoju emocjonalnego i społecznego kociąt. Mimo, że od dawna już jedzą pokarmy stałe, kocięta nadal lubią ssać matkę. Daje im to poczucie bezpieczeństwa,  niesłychanie ważny jest też kontakt z rodzeństwem. Kotki bawiąc się uczą się określonych zachowań, rozwijają psychicznie. Kolejnym powodem  jest kalendarz szczepień. Aby działanie szczepionki było skuteczne, kocięta nie powinny być szczepione zbyt wcześnie. Minimalny wiek do pierwszego szczepienia to 8 – 9 tygodni. Czas między pierwszym a drugim szczepieniem to minimum 3 tygodnie. Około tygodnia trwać będzie kwarantanna  poszczepienna to w sumie daje 12 – 13 tygodni. Kociaki w tym wieku co prawda nie są już tak magicznie słodkimi maleństwami, ale mają większą odporność.

  • Czy kociak dostanie wyprawkę?

Wyprawka dla kociąt to tylko miły gest ze strony hodowcy, nie obowiązek. Dla nas wyprawka jest nieodzownym elementem wyprawiania do nowych domów naszych wychowanków. Wyprawkę traktujemy jako sympatyczny prezent, a że kochamy dawać prezenty, mamy nadzieję, że rozpakowywanie torby sprawi właścicielom trochę radości. Wyprawka to nie tylko przyjemność dla człowieka. Jej ogromną zaleta jest możliwość zabrania ze sobą do nowego domu, choć odrobiny zapachu gniazda, matki i rodzeństwa. Maluch poczuje się dzięki temu bezpieczniej i nieco łatwiej zniesie trudy zmiany domu. Dużo wcześniej przygotowujemy się do momentu kiedy nasze ragdolle opuszczą hodowlę, chcielibyśmy nowym właścicielom dać wszystko czego kociątko będzie potrzebowało przez pierwsze dni życia w ich domu.  W wyprawce będzie 1,5 kg  opakowanie suchej karmy. APEL do przyszłych Rodzin  by zajrzały do zakładki ABC kupującego, często zdarza się, że nie jesteście Państwo przygotowani na przyjęcie kociaka ragdolla. Zakupy zrobione według zaleceń sprzedawcy ze sklepu zoologicznego lub forum, gdzie głos zabierają nieodpowiedzialni ludzie jedni chcą towar sprzedać, a drudzy się tylko pomądrzyć z hodowlą kotów rasowych nie mający nic wspólnego!!! W wyprawce będą jeszcze: grzebyk z obrotowymi zębami, mini drapak firmy Rufi lub zabawka interaktywna,  logowana wędka z piórkami, nowy kocyk z zapachem naszego domu, żwirek 10l. Będzie 2 x zaszczepiony, 2 x odrobaczony.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home WAŻNE INFORMACJE / IMPORTANT INFORMATION FAQ Frequently Asked Questions
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL