Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

Szkolenie kota, czy to możliwe?

 

Z ogromną  przyjemnością i dumą zapraszam do oglądania filmu w roli głównej KAJETAN Jennifer World*PL. Bardzo dziękujemy Państwu Annie i Bogusławowi  za informacje, zdjęcia, filmy i najważniejsze za miłość, cierpliwość, czas mu poświęcony.

 Kot to niezwykle rozrywkowe stworzenie,  potrafi bawić się wszystkim.  Kawałek papieru lub folii zwiniętej w kulkę, skuwka od długopisu albo dowolny przedmiot zawieszony na kawałku sznurka – kociak po prostu nie jest w stanie oprzeć się pokusie zabawy. Co więcej, będzie on bezgranicznie szczęśliwy, jeśli przyłączysz się do jego harców. Czas zabawy ułatwia też budowanie silnej więzi pomiędzy człowiekiem, a czworonogiem.
Koty nie rozumieją istoty kary. Dlatego lepsze efekty daje zachęcanie ich do właściwego zachowania. Pamiętać musimy o szacunku, pozytywnym wzmacnianiu i nagrodach.

Zacznijmy od szacunku. Ważne, by zachowywać się w sposób przyjazny kotu. Pozytywne wzmacnianie oznacza  konsekwencję i powtarzalność. Jeśli Twój kociak robi coś, do czego chcesz go zniechęcić (np. wskakuje na kuchenny blat) zawsze w takiej sytuacji spokojnie ale stanowczo mów nie. Jeśli z kolei robi coś, do czego warto go zachęcać, pamiętaj by zawsze głośno go za to i chwalić. Nagradzać można na dwa sposoby – chwaląc albo dając przysmak. Obie metody działają na kociaka bardzo motywująco.

Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home Poradnik Szkolenie kota, czy to możliwe?
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL