Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

I miot urodzony / litter born 17.05.2020r.

 

Kociaki będą nosić imiona na literkę ″H″2

matka / mother RAG c 03 21 MHW czyli  umaszczenie bicolour  mid high white w kolorze lilac z tabby

animierte-flagge-polenSUPREME CHAMPION ELWIRKA Jennifer World*PL tylko jedno słowo może ją określić: A R C Y D Z I E Ł O. W październiku 2018 roku otrzymałam z Organizacji Folis Polonia FPL potwierdzenie, że kotka jest pierwszą  radollką o umaszczeniu bicolour w kolorze lilac z tabby z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION FIFe. Umaszczenie bicolour zostało  uznane przez FIFe w 1991 r.

Ojciec / father   RAG n          

animierte-flagge-polenFERDEK Jennifer World*PL kocur z dużą mocną głową, doskonale osadzonymi uszami i o bardzo miłym charakterze. Mamą kocurka jest jedna z najwyżej utytułowanych kotek w FIFe  SUPREME CHAMPION. Jego ojciec CHAMPION  pochodzi z renomowanej kanadyjskiej hodowli w rodowodzie ma najlepsze stare linie.

MIOT H3

 

Genetyka dziedziczenie umaszczenia: rodzic colourpoint  x  rodzic bicolour mid high white =  potomstwo mitted — bicolour

Lista osób oczekujących na kociaki:  Pani od naszej GODIWY, Pani od naszej CHER colourpoint, Pani Dominika S.,  Kasia W, Katarzyna M., Ewa K. z Katowic, Dla Rodziny z Włoch, dla Pani Ewy od Pani Prezes :), Państwo od MARCELINY, …….. bardzo proszę o przypominanie się pozostałych Rodzin.


DSC0297.jpgPL*Jennifer World HAAKON

kocurkocur  /  male

RAG a 04

umaszczenie  blue mitted

obserwacjaobserwacja

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


DSC0283.jpgPL*Jennifer World HERAKLES

kocurkocur  /  male

RAG a 03 możliwe 21

umaszczenie  blue bicolour możliwe tabby po mamie

obserwacjaczekam na zgłoszenie się Rodziny z listy oczekujących

 

1 aparatFotogaleria  –  informacje »

 


DSC0312.jpgPL*Jennifer World HERMIONA

kotkakotka   /  female

    RAG a 03 możliwe 21

umaszczenie blue  bicoloru możliwe że będzie  tabby po mamie

rezerwacjarezerwacja dla Niny S. i jej Rodziny.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


DSC0317.jpgPL*Jennifer World HILA

kotkakotka   /  female

    RAG a 03 możliwe 21

umaszczenie  blue bicolour możliwe tabby

obserwacjaczekam na zgłoszenie się Rodziny z listy oczekujących

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


DSC0517.jpgPL*Jennifer World HOLLY

kotkakotka   /  female

    RAG n 03

umaszczenie  seal bicolour

rezerwacjarezerwacja dla Państwa Dawida i Magdy z Hamburga.

 

1 aparatFotogaleria – informacje »

 


Informacje:

 Dorosłe koty nie wymagają tyle uwagi co maluszki. O małe kotki trzeba szczególnie dbać, by wyrosły nam na zdrowe i mądre kociaki.

.20

Reagują na dźwięki.

.20

Kociaki mają malutkie szpareczki zaczął się etap otwierania oczu.   6-12 dzień – kocięta stopniowo otwierają oczy, w tym czasie są one zawsze niebieskie.

.20

Dziś zjadły swój pierwszy stały posiłek.

.20

Korzystają z kuwety.

.20

 I odrobaczenie  FLUBENOL.

.20

II odrobaczenie FLUBENOL.

.20

I szczepienie PUREVAX RCP.

.20

II szczepienie PUREVAX RCP.

Po seminarium którego gościem był Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale. Członek „ Advisory Board on Cat Diseases”, stanowiącej ciało doradcze dla lekarzy praktyków w zakresie zwalczania chorób zakaźnych kotów. Napisał podręcznik chorób zakaźnych kotów i psów. Zalecam 3 szczepienie w wieku 20 tygodni lecz nie wcześniej niż miesiąc po odbiorze kota z hodowli czytaj więcej  »  

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia
– wirusowe zapalenie nosa i tchawicy kotów (FHV-1) jako pierwsze zakażeniu ulegają błony śluzowe jamy nosowej, gdzie wirus atakuje komórki nabłonka. Stamtąd zakażenie może się szerzyć na błony śluzowe gardła, spojówek i górnych dróg oddechowych.
– kaliciwiroza kotów (FCV) uproszczona nazwa „ koci katar”, to w rzeczywistości zespół objawów chorobowych ze strony górnych dróg oddechowych, spojówek i gardła, którego przyczyną jest kilka patogenów (Herpesvirus, Calicivirus) oraz bakterie z rodzaju Mycoplasma , Chlamydia , Bartonella czy Bordetella). Jedną z dwóch najważniejszych chorób, wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych i spojówek jest kaliciwiroza. Od pewnego czasu mamy również do czynienia z bardzo ciężką postacią kaliciwirozy, tzw. kaliciwirozą ogólnonarządową  lub krwotoczną, w skrócie VS- FCV (Virulent Systemic Feline Calicivirus). Choroba zdiagnozowana w Stanach Zjednoczonych, początkowo występowała tylko na terenie USA i Kanady. Niestety import kotów do hodowli spowodował, że znane są już przypadki jej występowania w Europie. Jest to wyjątkowo zaraźliwa i ciężka w przebiegu postać choroby, o bardzo wysokiej śmiertelności dotkniętych nią kotów, na poziomie 60-70 %. Główne objawy to obrzęki w tkance podskórnej, owrzodzenia skóry, wymioty, krwiste biegunki, uszkodzenia wątroby , manifestujące się żółtaczką oraz ciężkie zapalenia płuc.Lekarze weterynarii w USA mimo zmiany ubrań roboczych ,byli w stanie zarazić swoje domowe koty.
– panleukopenia kotów (FPV)  zwana też potocznie „kocim tyfusem” lub „nosówką kotów”, to wysoce zaraźliwa choroba wirusowa przebiegająca z ostrym zapaleniem jelit. Towarzyszy jej znaczne obniżenie poziomu białych krwinek – leukocytów.

Po ukończeniu pełnych trzech miesięcy życia  kotki będą mogły odejść z nową rodziną  17.08.2020

Copyright  © by Jennifer World*PL

Home Mioty I miot urodzony / litter born 17.05.2020r.
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL