Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

a

 

LEKI PRZECIW ZAPALNE, BÓLOWE I PRZECIW GORĄCZKOWE

TOLFINE w iniekcji

MELOXIDYL doustny

U kotów preparat Meloxidyl stosuje się w postaci zawiesiny doustnej w zmniejszaniu stanu zapalnego i uśmierzaniu bólu w przewlekłych chorobach układu mięśniowo-szkieletowych oraz w uśmierzaniu łagodnego do umiarkowanego bólu pooperacyjnego np. po kastracji  lub zabiegu chirurgicznym na tkankach miękkich.

Dawkowanie

  • Ból pooperacyjny oraz stany zapalne po zabiegach chirurgicznych: Po 24 godzinach od leczenia wstępnego za pomocą meloksykamu 2 mg/ml roztwór do wstrzykiwań dla kotów, terapię należy kontynuować podając Meloxidyl 0,5 mg/ml zawiesina doustna dla kotów w dawce 0,05 mg meloksykamu/kg masy ciała. Kolejne dawki doustne podawane mogą być raz dziennie (w odstępach 24-godzinnych) przez okres do czterech dni.
  • Przewlekłe schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego: Początek leczenia to pojedyncza dawka doustna 0,1 mg meloksykamu/kg m. c., podana pierwszego dnia. Leczenie należy kontynuować, podając produkt doustnie raz dziennie (w odstępach 24-godzinnych) w dawce podtrzymującej 0,05 mg meloksykamu/kg m. c. Odpowiedź kliniczną z reguły obserwuje się w ciągu 7 dni leczenia. W przypadku braku poprawy, nie później niż po 14 dniach stosowania produktu, należy przerwać leczenie.

Droga i sposób podania Przed podaniem należy dobrze wstrząsnąć. Podawać doustnie po wymieszaniu z karmą lub bezpośrednio do pyska. Zawiesina może być podawana przy użyciu strzykawki do dozowania, załączonej do opakowania. Strzykawka jest dopasowana do otworu butelki i wyskalowana z określeniem masy ciała w kg (od 1 kg do 10 kg), co odpowiada zalecanej dawce podtrzymującej.


GAMAWIT

Działanie tego leku wpływa na wiele procesów w ciele kotów. Jest aktywnie stosowany w profilaktyce i leczeniu hiperwitaminozy, alergii, chorób zakaźnych i inwazyjnych. Lek jest zalecany do stosowania u słabych i starych zwierząt domowych, jak również w okresie pooperacyjnym. “Gamavit” jest nie tylko w stanie zoptymalizować układ odpornościowy i proces trawienia, ale także zwiększyć płodność. Lek wpływa na pracę całego ciała zwierzęcia.

Gamawit  zawiera pełny zakres witamin niezbędnych dla kota i psa, w tym witaminy z grupy B (niacyna, biotyna, pantotenian, ryboflawina, nikotynamid, chlorek tiaminy, cyjanokobalamina, kwas foliowy), a także C, A i E.

Ponadto roztwór zawiera wystarczającą ilość aminokwasów. Zawiera minerały w postaci soli wapnia, potasu, magnezu, żelaza i sodu. Lek zawiera inne równie ważne składniki, w tym glukozę, siarczan adeniny, tyminę, ksantynę, fosforan adenozyny, cholesterol, uracyl, rybozę, guaninę, pirogronian sodu, glutation, hipoksantynę, nukleinian sodu.

Jak stosować

Podanie zapobiegawcze: Lek podaje się, jeśli konieczne jest zwiększenie aktywności zwierzęcia, a także zapobieganie stresowi w sytuacjach spowodowanych naruszeniem strefy komfortu zwierzęcia (wizyta w gabinecie weterynarza, uczestnictwo w wystawie… W tym przypadku dawka iniekcji wynosi 0,1 ml na 1 kilogram wagi zwierzęcia.

Przed kryciem: Jeśli to konieczne, w celu zapewnienia wysokiej jakości zdrowia zamierzonego potomstwa, podaje  się 0,04 ml iniekcji na 1 kilogram wagi. Wstrzyknięcie wykonuje się kilka godzin przed kryciem.

W celu poprawy płodności Gamavit należy podawać w dawce 0.025-0.05 ml / kg dziennie od zapłodnienia, aby ułatwić poród i zapobiec powikłaniom położnicze – tę samą dawkę na 1 tydzień przed porodem i w czasie porodu.

Aby zapobiec przedwczesnej śmierci kociąt i szczeniąt i dobrego rozwoju noworodka podajemy w 1, 3, 5 lub 7 dni życia w dawce 0,1 ml / kg.

Leczniczo: W przypadku, gdy lek został przepisany do celów leczniczych, należy przestrzegać następujących dawek:

  • W przypadku zatrucia zwierzęcia  zaleca się podanie 0,5-1,5 ml iniekcji na każdy kilogram wagi zwierzęcia. Procedurę należy powtórzyć dwa razy dziennie. Czas leczenia jest ustalany w zależności od objawów i stanu zwierzęcia jako całości.
  • W przypadku leczenia infekcji lub robaków, zwierzę otrzymuje zastrzyk z dawką 0,5 ml na 1 kg masy ciała do trzech razy dziennie. Seria zastrzyków trwa do 5 dni i może być łączona z innymi lekami.

Jeśli nie można wprowadzić leku za pomocą wstrzyknięcia można wybrać wymaganą dawkę w strzykawce i mieszając ją z wodą, wlać ją do ust zwierzęcia. W takiej sytuacji zaleca się podwojenie dawki, ponieważ wstrzyknięta w ten sposób zostanie wchłonięta gorzej i dwa razy wolniej.

FOSPREMIL

 

VERAKOL


W CIĘŻKICH ZAKAŻENIACH CHOROBAMI WIRUSOWYMI:

GLOPFEL

OCZY

MAKSIDIN 0,15


Copyright  © by Jennifer World*PL

 

© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL