Facebook YouTube Google Maps E-mail RSS

test

 

 

W większości przypadków, to co ludzie uważają u kotów za alergię pokarmową, to w rzeczywistości reakcja zapalna skóry na pokarm, inaczej wrażliwość pokarmowa. Oznacza to, że istnieją powiązania pomiędzy spożywanymi pokarmami i pojawieniem się różnych grup objawów, które  powodują problemy skórne oraz przewodu pokarmowego.

Głównym powodem alergii pokarmowej jest znajdujące się w potrawach białko, które może wywołać u Waszego kota szkodliwą  reakcję immunologiczną. W takim przypadku komórki wydzielają z siebie histaminy lub inne substancje powodujące alergiczne swędzenie. Natomiast nietolerancja pokarmowa nie wywołuje żadnych reakcji immunologicznych lecz objawy są bardzo podobne.

Alergia pokarmowa to alergia na białka znajdujące się w pokarmie, które mogą być we wszystkich pokarmach spożywanych przez Waszego kota.  Badanie Weterynaryjne BMC wśród najczęstszych alergenów wymienia mięso z kurczaka, jaja, różne zboża, jak również wieprzowinę, jako pokarm wywołujący u kotów reakcje alergiczne.

Mięso z kurczaka jest praktycznie we wszystkich niespecyficznych karmach; nawet wtedy, jeśli karma jest rybna lub wołowa. Wyjątek stanowią karmy hipoalergiczne np. z jagnięcina.

Objawy są bardzo różne, mogą pojawiać się poczynając od zmian skórnych przez dolegliwości przewodu pokarmowego. Co więcej mogą powodować również problemy z zachowaniem, jeśli nasz ulubieniec ma alergię pokarmową. Główne objawy są następujące:

Objawy pokarmowe: mdłości, wzdęcia, gazy, biegunki, zaparcia, krew, śluz w stolc
Objawy neurologiczne: zmiany zachowania, nadpobudliwość, stany lękowe i depresyjne, zaburzenia widzenia
Objawy ze strony układu ruchu: bóle mięśni, kostne lub stawowe
Objawy skórne: trądzik, łuszczyca, suchość i świąd skóry
– kot drapie się i wylizuje głównie w okolicach głowy, szyi i pyszczka,
– strupki w okolicy pyszczka,
– kot może cierpieć na nawracające stany zapalne uszu (często obustronne),
– zapalenie warg,
– zapalenie opuszek palcowych (nawet obustronne) ,
– charakterystyczna pokrzywka, zaczerwienienia, strupki, łojotok
– sierść kota jest w kiepskiej kondycji, trafiają się miejscowe wyłysienia (chociaż może zdarzyć się tak, że kot będzie tracił sierść z całego ciała)
Objawy ze strony układu odechowego: kichanie, dolegliwości oddechowe (kaszel, duszności),
Objawy immunologiczne: osłabienie odporności, nasilenie objawów chorób autoimmunologicznych
I inne: zaczerwienienie oczu,

Jeśli nie będziemy leczyć alergii pokarmowej, wtedy może ona prowadzić do znacznie poważniejszych problemów zdrowotnych. Może spowodować zakażenie skóry drugiego stopnia, jeszcze więcej alergii, pogarszające się objawy, zaburzenia zachowania i w końcu pogorszenie jakości życia Waszego pupila.

Oczywiście można powiedzieć, że przeważnie zwierzęta nie umierają z powodu alergii pokarmowej; natomiast w dużej mierze wpływa ona na poziom ich życia. Jeśli Twój pies stale się drapie, to można to sobie tak wyobrazić, jakby codziennie żyć z kilkoma tysiącami ukąszeń komarów. Oczywiście nie mówimy tutaj o takiej śmiertelnej chorobie jak na przykład sepsa. Natomiast znoszenie tego codziennie, może być wcale nie takie przyjemne. Co więcej, według nas zdecydowanie utrudnia życie psa!

O ile nie chcesz codziennie gotować dla swojego psa, ale chcesz zmniejszyć szanse alergii pokarmowej prawie do 0,00%, to mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. To rozwiązanie może być nie tylko dobre w przypadku już istniejącej alergii pokarmowej, ale może odegrać ważną rolę prewencyjną! Stworzyliśmy Hipoalergiczną karmę Ted z baraniną bez glutenu i mięsa dla średnich i dużych psów.

Ta karma z baraniną i ryżem nie zawiera glutenu ani mięsa z kurczaka! Tak więc Twój pies będzie miał zapewnioną najlepszą opiekę! Nasza karma nie tylko jest bardzo smaczna, ale zawiera witaminy, jak również substancje mineralne niezbędne dla psa w jego codziennym życiu. A wszystko to w taki sposób, że baranina nie znajduje się nawet w przesłankach listy zawierającej produkty alergizujące. Nie tak jak kurczak i zboża! Tak więc jest prawie pewna pełna ochrona i długotrwałe zdrowie Twojego psa!

W celu uzyskania dalszych wiadomości kliknij na poniższy link

no images were found

Home test
© Hodowla kotów ragdoll Jennifer World*PL