YouTube RSS

Jennifer World*PL team

 

Hodowla kotów rasy ragdoll to brzmi tak ”zwyczajnie”,  jednak dla nas to coś więcej niż hodowla. Uwielbiamy ragdolle jesteśmy w nich  zakochani, chcemy o nich wiedzieć wszystko. W 2011r. złożyliśmy o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Nazwaliśmy hodowlę od pierwszej naszej kotki JENNIFER, przecież my i nasz dom  to jej  cały świat.

  Moja dewiza życiowa:  Nie jestem WSZYSCY i nie mam na imię KAŻDY. Nie muszę robić tego co INNI!

FEDERPrzynależność…

Hodowla jest członkiem PFA-Polish Feline Association. Stowarzyszenie działa pod patronatem  FELIS POLONIA (FPL)  która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). Felis Polonia, pod względem wielkości i aktywności, zajmuje trzecie miejsce w rankingu wszystkich krajów członkowskich FIFe.

                                                      

Kim jesteśmy…

Jennifer World*PL to wyłącznie domowa hodowla kotów rasy ragdoll.

SC ALEKSANDRA Jennifer World pl

SC ALEKSANDRA Jennifer World*PL – International Cat Show Nitra 2017r.

       Z dumą możemy zaprezentować Państwu hodowlę, w której koty są częścią rodziny, którym podporządkowany jest tryb naszego życia i dzięki którym otrzymujemy coś bezcennego – ich bezwarunkową miłość. Naszym ragdollom zapewniamy tyle ciepła i uwagi ile jest to możliwe, dzień zaczynamy od wygłaskania każdego z podopiecznych.  Nie wychodzimy z domu bez podrapania każdego podbródka z informacją, że zaraz wrócimy. Towarzyszą nam one w zwyczajnym codziennym życiu – sprzątanie, gotowanie, oglądanie telewizji. Nasze kotki  mają wystarczająco dużo czasu by odpocząć i powrócić do formy przed ponownym zajściem w ciążę. Zawsze kierujemy się dobrem kotki i jej przyszłego potomstwa. Mają do dyspozycji nas, całe mieszkanie oraz specjalnie przygotowany i zabezpieczony na ich potrzeby balkon. Wystawy i hodowla to nasza pasja, dlatego nasze koty są regularnie pokazywane na międzynarodowych wystawach w całej Europie. Koty z przydomkiem Jennifer World*PL osiągają bardzo wysokie sukcesy wystawowe, zachwycając sędziów FIFe z całego świata.

” Wszystkie tytuły zdobywane przez koty na wystawach świadczą o ich wysokiej wartości eksterierowej i w przypadku niektórych omawianych tytułów – także genetycznej. Planowa polityka hodowlana uwzględniać musi wystawy jako ważny element konfrontacji zarówno przed ekspertami, jak i innymi hodowcami. Pośrednio tytuły przodków przekładają się często na wartość eksterierową potomka, ale pamiętajmy, że hodowla jest jak hazard i gdyby skrzyżowanie dwu championów dawało gwarancję wyhodowania kolejnego championa, wówczas stałaby się ona po prostu nudna…..”
Źródło: Wojciech – Albert Kurkowski, KOT, Nr 6.

JESTEŚMY DUMNYMI POSIADACZAMI PIERWSZYCH W ORGANIZACJI FELIS POLONIA KOTÓW Z ZASZCZYTNYMI NAJWYŻSZYMI TYTUŁAMI

SC ROLAND Jennifer World*PL to pierwszy kot wśród kocurów i kotek blue bicolour tabby w Organizacji Felis Polonia FPL z najwyższym tytułem SUPREME CHAMPION (2017) FIFe. Umaszczenie bicolour zostało uznane przez FIFe w 1992 r.
JENNIFER to pierwsza polska kotka ragdollka z tytułem DISTNGUISHED MERIT FIFe w Organizacji Felis Polonia FPL.
SC ELWIRKA Jennifer World*PL to pierwsza kotka rasy ragdoll lilac bicolour tabby w Organizacji Felis Polonia FPL z najwyższym możliwym do zdobycia tytułem SUPREME CHAMPION (2018) FIFe. Umaszczenie bicolour zostało uznane przez FIFe w 1992 r.
dm jennifer

DISTINGUISHED MERIT zasłużony dla rasy Federation Internationale Feline (FIFe)

TYTUŁY KOTÓW W HODOWLI Jennifer World*PL:

SUPREME CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 4 koty z przydomkiem Jennifer World*PL
DISTINGUISHED MERIT zasłużony dla rasy Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot. Tytuły wystawowe z grupy DISTINGUISHED  przyznawane są kotom za szczególne zasługi. Tytuły te umieszcza się w dokumentach po pełnym imieniu kota. Ogólnie kotów wszystkich ras  z tytułem DM, DSM, DVM od 2007 do 2018 roku jest zaledwie 50. Nasza kotka jest pierwszą polską ragdollką z tym tytułem.
GRAND INTERNATIONAL CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot z przydomkiem Jennifer World*PL
INTERNATIONAL CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 2 koty z przydomkiem Jennifer World*PL
CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 2 koty – 1 koty z przydomkiem Jennifer World*PL

TYTUŁY KOTÓW URODZONYCH W NASZYM DOMU:

SUPREME CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot
GRAND INTERNATIONAL CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 2 koty
INTERNATIONAL PREMIOR Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot
PREMIOR Federation Internationale Feline (FIFe) 2 kot
CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot

Zarówno nasze kotki hodowlane jak i ich dzieci wygrywały tytuły Best in Variety najlepszy kot w umaszczeniu, były Nominated for Best in Show Wystawy, NOM BIS otrzymuje najpiękniejszy kot spośród wszystkich które w danym dniu wystawy oceniał nominujący sędzia. Wygrywały Best In Show najpiękniejszy z najpiękniejszych,  Best in Show Opposite Sex najlepszy z najlepszych pod kątem płci w danej kategorii, Special Ragdoll Show najpiękniejszy ragdoll wystawy, BEST of te BEST najpiękniejszy kot wystawy. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów tym bardziej, że  wspinaczkę po szczeblach kariery  przerywa im ciąża i urlop macierzyński… Nasze kotki  mają wystarczająco dużo czasu by odpocząć i powrócić do formy przed ponownym zajściem w ciążę. Zawsze kierujemy się dobrem kotki i jej przyszłego potomstwa. Regulamin Hodowli i Rejestracji Kotów Federation Internationale Feline FIFe – wydany 01.01.2011 punkt 3.3 Kotki hodowlane. – Kotka nie może mieć więcej niż 3 mioty w ciągu dwóch lat, z wyjątkiem sytuacji, w której hodowca uzyskał pisemną zgodę lekarza weterynarii i/lub macierzystej organizacji członkowskiej FIFe.

 

Jesteś-moją-Panią.jpg

Patryk Smoleń z naszą pierwszą kotką ragdollką JENNIFER listopad 2018r.

Pasja…

            Bez niej nie da się prowadzić naprawdę dobrze hodowli. Hodowla kotów niesie za sobą dużo radości i satysfakcji, ale jeszcze więcej pracy, nauki, wyrzeczeń i nieprzespanych nocy.

Dlaczego ragdoll…

            Bo to jedna z największych i najpiękniejszych kocich ras o niebieskich oczach, cudownym w dotyku półdługim futerku. To spokojne i zrównoważone koty, bardzo inteligentne, przyjacielskie, delikatne, ufne. Idealne stworzenia dla dzieci, nie wyciągają pazurków, szczególnie polecane są dla osób autystycznych, z zespołem Downa. Rasa kotów idealna do felinoterapi. Łatwo nawiązują kontakty z innymi zwierzętami, szybko uczą się przyjętych w domu zasad. Potrafią zdobyć serce każdego domownika. Koty te wiotczeją, gdy bierze się je na ręce stąd ich nazwa ragdoll  (z ang.: „szmaciana lalka”).

.Felinoterapia…

          Jest stosunkowo młodą odmianą animaloterapii,  czyli terapii z udziałem zwierząt która opiera się na założeniu, że kontakt z psem, koniem, delfinem czy innym zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego, przynosi radość i chęć  do życia, ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich, a także poprawia samopoczucie. Obecnie coraz większe uznanie zyskują zajęcia z udziałem również kotów (felinoterapia), które szczególnie pozytywnie wpływają na schorzenia typu nerwicowego czytaj więcej »       

 Plan hodowlany…

 .           To stworzenie własnej linii, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie ragdolla.

Głównym celem naszej hodowli jest, by przychodzące na świat kocięta były zdrowe, miały wspaniały ragdollowy charakter. Każde skojarzenie jest przemyślane i zaplanowane. Przy wychowywaniu naszych  kociaków,  najwięcej czasu poświęcamy na kształtowanie ich relacji  z człowiekiem, aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Dbamy o ich prawidłowy rozwój i prawidłową socjalizację (proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań). Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy rozwiązać problemy związane z posiadaniem tej niezwykłej rasy. Każda informacja, nawet z pozoru błaha, może mieć dla nas kluczowe znaczenie jeśli chodzi o hodowlę i rozwój danej linii, dlatego prosimy o dzielenie się z nami wszelkim wątpliwościami i rozterkami. Cieszyć nas będzie każde zdjęcie malucha oraz już dorosłego kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów  czytaj więcej »                            

ragdoll koty hodowla

ELWIRKA Jennifer World*PL & ELEKTRA Jennifer World*PL – nasza własna linia

Motto jakim kierujemy się prowadząc hodowlę to cytat z książki  wydanej w 2002 roku „Zapomniany język psów”: Jedną z najbardziej cenionych przeze mnie osób był niewątpliwie Bert Green. Pamiętam, jak powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć”.

Badamy nasze koty…

Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie pod kontem HCM kardiomiopatia przerostowa serca z wynikiem N/N. Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).  Co kilka miesięcy wykonujemy też badanie mykologiczne w kierunku grzybów chorobotwórczych  w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii – Zakładzie Higieny Weterynaryjnej. Wynik badania  ujemny. Trzy razy w roku wykonujemy również badanie pod kątem  pasożytów wewnętrznych. Cytat ze strony Przychodni Weterynaryjnej Wesoły pies autor Lek. wet. Ewa Trębacz  ”Pasożyty jelitowe różnią się między sobą. Nie da się zwalczyć wszystkich podaniem jednej tabletki. Do ich zwalczania używa się różnych leków, w różnych dawkach. Przy niektórych inwazjach wystarczy jednorazowe podanie leku, przy innych potrzebna jest długotrwała kuracja.
– Profilaktyczne podawanie leków przeciwpasożytniczych jest w pełni uzasadnione jedynie w przypadku kociąt. Kocięta odrobaczamy od 4 -5 tygodnia życia.
– U zwierząt dorosłych środek przeciwko pasożytom wewnętrznym powinien być dobierany na podstawie wyników badania parazytologicznego kału.”

32951042_2096746870398420_321195572998438912_n

Katedra Rozrodu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP Wrocław.

Do wszystkich Opiekunów kotów.   Już na pierwszej wizycie weterynaryjnej możecie Państwo usłyszeć trzeba kota odrobaczyć, miejcie odwagę i siłę powiedzieć NIE  to wasz członek rodziny to Wy jesteście za niego odpowiedzialni – powiedzcie, że chcecie zrobić badanie. Stosowanie preparatów odrobaczających jest rozwiązaniem, które może doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych, m.in.: biegunek, wymiotów, braku apetytu, świądu. Wynika to z faktu, iż środki te mają działanie toksyczne. Kiedy wystąpią takie objawy weterynarz będzie przekonywał, że to toksyny z martwych pasożytów. Zobacz wyniki badań naszych kotów »

Wiedza…

                  Cud narodzin kociąt to ogromna radość, ale również ciężka praca.  Z każdym kolejnym miotem, zyskujemy nowe doświadczenia. Uważamy, że jeszcze nie jedno nas zaskoczy dlatego nigdy nie nazwiemy się „starymi doświadczonymi hodowcami”. Do prowadzenia hodowli nie wystarczy posiadanie kotów hodowlanych. Trzeba mieć również odpowiednią wiedzę o  genetyce, rozwoju rasy, którą się hoduje o mogących wystąpić chorobach i ich profilaktyce. Udział w Seminariach, Międzynarodowych Wystawach Kotów Rasowych, spotkania z innymi hodowcami, wymiana doświadczeń sprawiają, że cały czas uczymy się w jaki sposób prowadzić tę piękną rasę.

Nasza hodowla kotów  zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jest opodatkowana. Prowadzący hodowlę kotów powinni zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym 94i odprowadzać z tego tytułu podatek dochodowy. Hodowcy nie muszą nawet nie powinni rozliczać się z Fiskusem – rejestrując działalność gospodarczą. Hodowla kotów rasowych potraktowana jest przez ustawę podatkową jako „dział specjalny produkcji rolnej” (patrz ustawa rozdz. 2, art. 10, pkt. 1, ppkt. 4).  Kwota podatku uzależniona jest od obowiązujących w danym roku podatkowym norm szacunkowych – każdego roku ustala je Minister Finansów w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą hodowlą i  do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.  Wolę kontakt mailowy,  ponieważ nie zawsze mogę odebrać telefon, a otrzymuję ich dużo  mogę  któryś przegapić i nie oddzwonić.

Z pozdrowieniami  with greeting 
Ewa, Józef, Patryk i koty Jennifer World*PL

 

Legenda, objaśnienia :

– Duże litery przed imieniem kota np. GIC to skrót uzyskanego tytułu:   GRAND INTERNATIONAL CHAMPION  –  Wielki Międzynarodowy Champion. Tytuł piszemy dużymi literami, więcej o tytułach znajdą Państwo w zakładce ″Tytuły wystawowe i certyfikaty″.

– Zgodnie z przyjętymi w FIFe zasadami, imię kota zapisuje się we wszelkich dokumentach, dużymi literami i umieszcza przed przydomkiem hodowlanym, czyli nazwą hodowli, w której kot się urodził. Ten z kolei zapisujemy literami małymi. Po przydomku dodajemy jeszcze symbol kraju, w jakim dana hodowla została zarejestrowana poprzedzony gwiazdką. Przykład AMELIA Jennifer World*PL

 

 Strona  oparta na programie WordPress …
wykonana i aktualizowana przez / page made and updated by
Ewę Smoleń – Hodowla Jennifer World*PL

Wszelkie wyłączne prawa autorskie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 Nr 24 poz.83) należą do nas. 

 

Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home Jennifer World*PL team
© Jennifer World*PL