YouTube RSS

O nas

 

Hodowla kotów ragdoll to brzmi tak ”zwyczajnie”,  dla nas to coś więcej niż ”hodowla” (słowo hodowla może się nawet czasem źle kojarzyć).  Uwielbiamy ragdolle jesteśmy w nich  zakochani, chcemy o nich wiedzieć wszystko.

                                                                 Moja dewiza życiowa:  Nie jestem WSZYSCY i nie mam na imię KAŻDY. Nie muszę robić tego co INNI!                   

 

Kim jesteśmy…

Jennifer World*PL to wyłącznie domowa hodowla kotów rasy ragdoll.

SC ALEKSANDRA Jennifer World pl

SC ALEKSANDRA Jennifer World*PL International Cat Show Nitra 2017

       Z dumą możemy zaprezentować Państwu hodowlę, w której koty są częścią rodziny, którym podporządkowany jest tryb naszego życia i dzięki którym otrzymujemy coś bezcennego – ich bezwarunkową miłość. Naszym ragdollom zapewniamy tyle ciepła i uwagi ile jest to możliwe, dzień zaczynamy od wygłaskania każdego z podopiecznych.  Nie wychodzimy z domu bez podrapania każdego podbródka z informacją, że zaraz wrócimy. Towarzyszą nam one w zwyczajnym codziennym życiu – sprzątanie, gotowanie, oglądanie telewizji, przyjmowanie gości czytaj więcej »

Z naszymi ragdollami bierzemy udział w Międzynarodowych Wystawach Kotów  Rasowych. Jest to wspaniała możliwość do pokazania naszej pracy hodowlanej, poznania nowych i ciekawych ludzi, a także do spędzenia miło czasu.

Mogą być Państwo pewni, że kocięta z naszej hodowli będą spełniać  oczekiwania co do standardu rasy. Zarówno te „na kolanka”, które mają dać Państwu wiele radości z wspólnego życia i estetycznych doznań. Jak i tych hodowlanych, co do których w ocenie standardu zawsze jesteśmy i będziemy bardziej krytyczni. Wasze życie wzbogaci się o pięknego wręcz niezwykłego towarzysza, który w krótkim czasie stanie się Waszym prawdziwym przyjacielem.

Pasja…

            Bez niej nie da się prowadzić naprawdę dobrze hodowli. Hodowla kotów niesie za sobą dużo radości i satysfakcji, ale jeszcze więcej pracy, nauki, wyrzeczeń i nieprzespanych nocy.

Dlaczego ragdoll…

            Bo to jedna z największych i najpiękniejszych kocich ras o niebieskich oczach, cudownym w dotyku półdługim futerku. To spokojne i zrównoważone koty, bardzo inteligentne, przyjacielskie, delikatne, ufne. Idealne stworzenia dla dzieci, nie wyciągają pazurków, szczególnie polecane są dla osób autystycznych, z zespołem Downa. Rasa kotów idealna do felinoterapi. Łatwo nawiązują kontakty z innymi zwierzętami, szybko uczą się przyjętych w domu zasad. Potrafią zdobyć serce każdego domownika. Koty te wiotczeją, gdy bierze się je na ręce stąd ich nazwa ragdoll  (z ang.: „szmaciana lalka”).

.Felinoterapia…

          Jest stosunkowo młodą odmianą animaloterapii,  czyli terapii z udziałem zwierząt która opiera się na założeniu, że kontakt z psem, koniem, delfinem czy innym zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego, przynosi radość i chęć  do życia, ułatwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich, a także poprawia samopoczucie. Obecnie coraz większe uznanie zyskują zajęcia z udziałem również kotów (felinoterapia), które szczególnie pozytywnie wpływają na schorzenia typu nerwicowego czytaj więcej »       

 Plan hodowlany…

 .           To stworzenie własnej linii, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie ragdolla, charakteryzującego się mocną budową ciała,  mocnym profilem, króliczej półdługiej sierści  i pięknych niebieskich  oczach.

Głównym celem naszej hodowli jest, by przychodzące na świat kocięta były zdrowe, doskonale zbudowane i umaszczone, miały wspaniały ragdollowy charakter. Każde skojarzenie jest przemyślane i zaplanowane. Przy wychowywaniu naszych  kociaków,  najwięcej czasu poświęcamy na kształtowanie ich relacji  z człowiekiem, aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Dbamy o ich prawidłowy rozwój i prawidłową socjalizację (proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań). Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy rozwiązać problemy związane z posiadaniem tej niezwykłej rasy. Każda informacja, nawet z pozoru błaha, może mieć dla nas kluczowe znaczenie jeśli chodzi o hodowlę i rozwój danej linii, dlatego prosimy o dzielenie się z nami wszelkim wątpliwościami i rozterkami. Cieszyć nas będzie każde zdjęcie malucha oraz już dorosłego kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów  czytaj więcej »                            

Motto jakim kierujemy się prowadząc hodowlę to cytat z książki  wydanej w 2002 roku „Zapomniany język psów”: Jedną z najbardziej cenionych przeze mnie osób był niewątpliwie Bert Green. Pamiętam, jak powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć”.

Badamy nasze koty…

              Ich zdrowie jest dla nas najważniejsze. Nasze koty hodowlane przebadane są genetyczne i echokardiograficznie  pod kontem  HCM kardiomiopatia przerostowa serca z wynikiem N/N. Hodowla wolna od: FeLV ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego).

Wiedza…

            Do prowadzenia hodowli nie wystarczy posiadanie kotów hodowlanych. Trzeba mieć również odpowiednią wiedzę o  genetyce, rozwoju rasy, którą się hoduje o mogących wystąpić chorobach i profilaktyce chorób. Cały czas uczymy się nowych rzeczy, zdobywamy doświadczenie.

 

Nasza hodowla kotów  zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych – art. 2 ust. 1 pkt 1, ust. 3 i 3a oraz art. 43   jest opodatkowana.  Prowadzący hodowlę kotów powinni zgłosić ten fakt w Urzędzie Skarbowym 94i odprowadzać z tego tytułu podatek dochodowy. Hodowcy mają do wyboru dwa sposoby rozliczenia się z Fiskusem – rejestrując działalność gospodarczą lub opodatkowując swoją działalność hodowlaną jako dział specjalny produkcji rolnej. Kwota podatku uzależniona jest od obowiązujących w danym roku podatkowym norm szacunkowych – każdego roku ustala je Minister Finansów w porozumieniu z Ministrem Rolnictwa.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą hodowlą i  do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.  

Z pozdrowieniami  with greeting 
Ewa, Patryk i koty Jennifer World*PL

 

Legenda, objaśnienia :

– Duże litery przed imieniem kota np. GIC to skrót uzyskanego tytułu:   GRAND INTERNATIONAL CHAMPION  –  Wielki Międzynarodowy Champion. Tytuł piszemy dużymi literami, więcej o tytułach znajdą Państwo w zakładce ″Tytuły wystawowe i certyfikaty″.

– Zgodnie z przyjętymi w FIFe zasadami, imię kota zapisuje się we wszelkich dokumentach, dużymi literami i umieszcza przed przydomkiem hodowlanym, czyli nazwą hodowli, w której kot się urodził. Ten z kolei zapisujemy literami małymi. Po przydomku dodajemy jeszcze symbol kraju, w jakim dana hodowla została zarejestrowana poprzedzony gwiazdką. Przykład AMELIA Jennifer World*PL

 

 Strona  oparta na programie WordPress …
wykonana i aktualizowana przez / page made and updated by
Ewę Smoleń – Hodowla Jennifer World*PL

Wszelkie wyłączne prawa autorskie, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 o prawie i prawach pokrewnych (Dz.U.1994 Nr 24 poz.83) należą do nas. 

 

Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home O nas
© Jennifer World*PL