YouTube RSS

Cat Show: CCR Rybnik Date: 2018-10-06 & 2018-10-07

 

Zacznę od podziękowań. Dziękuję całemu TOWARZYSTWU z ? TRZY I PÓŁ KLATKI  Agnieszce Chrzan Kumorowskiej, Małgorzacie, Darkowi Górskim, Kasi i Pawłowi Bukowskim. Oraz Pawłowi Kuś, Irenie i Jerzemu Macura. Oj wiecie za co ? ? ? miło, spokojnie, pomocnie itp. itp. itp……..

Dziękuję  WSZYSTKIM którzy zechcieli nas odwiedzić podczas trwania tej wystawy. Bardzo żałuję, że mogłam Państwu poświęcić tak maleńko czasu. Wszystkie wystawy organizowane przez Felis Polonia, która działa pod patronatem FIFe, przebiegają według pewnego stałego schematu. Ocenę zaczyna się od kotów w najwyższej klasie – najpierw dorosłe, potem młodzież i maluchy – kolejność oceny jest taka, jak w katalogu. Numery kotów wołanych do oceny wyświetlane są na tablicy. Kota do oceny (do ringu) przynosi właściciel i najczęściej to on prezentuje go sędziemu. Koty są oceniane na podstawie standardu rasy, Sędzia ogląda kota i swoją opinię  wpisuje do karty oceny. Opisuje: typ, głowę, oczy, futro, ogon, kondycję. Na końcu po ocenie i porównaniu wszystkich kotów (kocury i kotki oceniane są oddzielnie) w tej samej klasie tym samym umaszczeniu i kolorze wpisuje ocenę z przyznaną lokatą i certyfikatem. Zasady przyznawania certyfikatów znajdą Państwo również w zakładce Tytuły Wystawowe i Certyfikaty. Wybór kotów do finału, nazywanego Best in Show odbywa się najczęściej po zakończeniu oceny wszystkich kotów albo po zakończeniu oceny kotów danej kategorii. Po nominacjach następuje przerwa, podczas której sędziowie udają się na obiad. Po przerwie odbywa się finał czyli BEST in SHOW. Wszystkie nominowane koty zaproszone są na ring, tam umieszczone w klatkach i prezentowane sędziom przez stewardów. Czasem wystawcy mają  tylko chwilę by wyjść się przewietrzyć z dusznych gorących sal  lub coś zjeść, wypić kawę.

Państwo Górscy przyjechali z GIC DEBORĄ Jennifer World*PL która z powodzeniem rozpoczęła zbieranie certyfikatów do najwyższego kociego tytułu SUPREMA CHAMPION. Zarówno w sobotę i w niedzielę otrzymała Ex 1, CACS.

Właściciele GIC ULITY Jennifer Word*PL pochwalili się jej 5 miesięcznym synkiem. To piękny duży jak na ragdolla przystało kawaler. Kocurek uzyskał 2 x Ex 1, 1 x NOM for Best in Show.

Copyright  © by Jennifer World*PLlinia hodowla jennifer WorldPL

Home Cat Show: CCR Rybnik Date: 2018-10-06 & 2018-10-07
© Jennifer World*PL