YouTube RSS

Plan i cel hodowli

 

               Kiedy moja rodzina ustalała PLAN HODOWLANY, wszyscy byliśmy zgodni że na pewno po okresie reprodukcji nikomu nie oddamy naszych kotek.  Zostaną z nami, a my z nimi na zawsze. Dlatego będziemy mieli ich tylko tyle, ilu jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu na zabawę i opiekę.  Przez 18 lat mieszkaliśmy z sunią rasy doberman Deizi, która też rodziła nam szczenięta. Ten cudowny pies dożył z nami wspaniałego jak na tę rasę wieku z czego jesteśmy bardzo dumni.  Poniżej zamieściłam kilka zdjęć tej cudownej suni.

PLAN

           Pragniemy stworzyć własną linię, kota ZDROWEGO o tradycyjnym wyglądzie ragdolla, charakteryzującego się mocną budową ciała, mocnym profilem, króliczej półdługiej sierści i pięknych niebieskich  oczach.

ragdoll koty hodowla

ELWIRKA & ELEKTRA Jennifer World*PL – nasza włąsna linia

CEL

             Hodowla to nie rozmnażanie kotów. To świadomy, celowy dobór zwierząt do rozrodu. Głównym celem naszej hodowli jest, dążenie do osiągnięcia najwyższego poziomu pod względem eksterierowym – doskonale zbudowane i umaszczone, zdrowotnym, oraz behawioralnym. Każde skojarzenie jest przemyślane i zaplanowane. Nie liczy czy się dla nas czas i odległość jaką musimy pokonać by dojechać z kotką do wspaniałego, idealnego  dla niej kocura. Obok cech dziedzicznych, ogromne znaczenie ma dla nas wychowywanie kociąt, doskonalenie ich charakteru. Dużo czasu i uwagi  poświęcamy na  kształtowanie kociej relacji  z człowiekiem (socjalizację – proces nabywania określonych norm i wzorów zachowań) aby kocięta, które opuszczają nasz dom mogły bez stresu zaadoptować się u nowych opiekunów. Chcielibyśmy, żeby ich przyszli opiekunowie w naszych kotach zyskali członków rodziny.

 Ze wszystkimi rodzinami naszych kociąt, chcemy pozostać w stałym kontakcie by w razie potrzeby służyć radą i pomocą – los naszych kociąt nie jest nam obojętny! Cieszyć nas będzie każde zdjęcie malucha oraz już dorosłego kota. Pozwali nam to na obserwację jak nasze kocięta się rozwijają i na określenie czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów czy należało by coś zmienić.

Pytani o powody kultywowania swojej pasji hodowcy z reguły odpowiadają, że pragną zapobiec zniknięciu danej rasy, utrzymać jej właściwy charakter i fenotyp. Są to powody ze wszech miar słuszne; sęk w tym, że  obecnie  nawet renomowani  hodowcy zrzucają  charakter ragdolla na drugi plan, dążąc w swych działaniach do uzyskania,  kota o słodziusieńkim wyglądzie (ragdoll słodki powinny mieć temperament) z małym uchem i długą sierścią. My nie będziemy uatrakcyjniać wyglądu ragdolla. ragdoll 1978

Cytat z książki  wydanej w 2002 roku „Zapomniany język psów”: Jedną z najbardziej cenionych przeze mnie osób był niewątpliwie Bert Green. Pamiętam, jak powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć”.

Moja najwierniejsza przyjaciółka Deizi. Za tęczowy most odeszła 24.01.10r. „Zawsze kiedyś przychodzi taki dzień, w którym Twój przyjaciel spogląda Ci w oczy po raz ostatni i nawet Twoja miłość, chociaż była najsilniejsza nie jest w stanie tego zmienić… Jest taki zakątek w niebie, który nazywa się Tęczowy Most…

  Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home Jennifer World*PL team Plan i cel hodowli
© Jennifer World*PL