YouTube RSS

27-28.02.2016 byliśmy na

 

Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych  zorganizowanej przez ELITARNY KLUB KOTA RASOWEGO.

Ta wystawa odbywała się  na innych zasadach niż wystawy organizowane przez kluby zrzeszone w  Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia.

Zgłosiłam nasze piękne siostry GIC ALEKSANDRĘ i IC ANASTAZJĘ oraz ich siostrzenicę KLEMENTYNĘ. Niestety wiosna w tym roku zawitała do nas już na początku lutego. Efekty wcześniejszego marcowania mamy nadzieję powitać z końcem kwietnia. Bardzo mi szkoda, że nie mogły zakończyć zbierania certyfikatów (ALUSIA do Najwyższego Mistrza i tu z dumą napiszę niema wyższego kociego tytułu, a NASTKA do Wielkiego Międzynarodowego Mistrza). Cóż czasem tak bywa dla mnie najważniejsze jest zdrowie moich dam, a nie moje aspiracje.  I tak na wystawę pojechała  tylko nasza najmłodsza ratolość TYSIA.

Zarówno od  Mr. Veikko Saarela, FI jak i od Mrs. Mira Fonsén, FI otrzymała Ex1. Sędzia Mira Fonsén oceniając kotkę zachwycała się jej urodą usłyszałam, że to najpiękniejszy ragdoll jakiego ocenia. Nie piszę tego żeby samej wychwalać koteczkę, przy jej ocenie  było spore gremium innych hodowców. Według zasad panujących na tej wystawie opis i ocena kota przez sędziego, kierowana była do  wystawców będących w strefie II oraz publiczności. Nominacji nie otrzymała ponieważ na następnej wystawie mamy zrobić korektę koloru. Ja jednak trwam przy swoim 🙂  Tysia jest silem. Kotka była brana też trzy krotnie do porównania równoległego, napracowała się dziewczynka.

I jeszcze zdjęcie z niedzieli zrobione przed samym zamknięciem wystawy. Oboje oceniający KLEMENTYNĘ sędziowie przyszli jeszcze raz ją zobaczyć.

Pożegnanie

Mr. Veikko Saarela, FI i Mrs. Mira Fonsén, FI

Paweł Kuś Hodowla Silesian Gold*PL – kot święty birmański  bardzo dziękuję za zrobienie nam pięknych zdjęć. Paweł była super zabawa. Musimy to kiedyś powtórzyć, gratuluje Ci kolejnej wspaniałej kotki. Życzę wytrwałości w zrobieniu najwyższych tytułów.  Wiem ile to kosztuje samozaparcia, czasu i pieniędzy.  Przecież my też mamy życie osobiste, pracę zawodową. Rodzą nam się kocięta które trzeba wyniańczyć.

Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home 27-28.02.2016 byliśmy na
© Jennifer World*PL