YouTube RSS

W 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 5-lecia.

 

Mija 5 lat jak rozpoczęła się nasza ragdollowa przygoda. Przy tej okazji wspomnę, że ragdolle sprowadzone do Polski zostały w 2001r. przez Panią Zofię Jankowską.

W 2011r. złożyliśmy o nadanie przydomka hodowlanego Jennifer World*PL. Nazwaliśmy hodowlę od pierwszej naszej kotki JENNIFER, przecież my i nasz dom  to jej  cały świat.

Hodowla zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu Polskich Kotów „PFA” – (Polish Feline Association), stowarzyszenie działa pod patronatem „Felis Polonia” (FPL) która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe).

certyfikat rejestracji hodowli Jennifer World PL

Cud narodzin kociąt to ogromna radość, ale również ciężka praca.  Z każdym kolejnym miotem, zyskujemy nowe doświadczenia i nową wiedzę, której nigdy dość. Uważamy, że jeszcze nie jedno nas zaskoczy dlatego nigdy nie nazwiemy się „starymi doświadczonymi hodowcami”. Udział w Seminariach, Międzynarodowych Wystawach Kotów Rasowych, spotkania z innymi hodowcami, wymiana doświadczeń sprawiają, że cały czas uczymy się w jaki sposób prowadzić tę piękną rasę. Do końca 2016 r. w naszym domu przyszły na świat  72  kociaki,  10  zostało z nami by stanowić podwalinę hodowli  i spełnić marzenie o własnej linii.

8

Cat Show Hradec Králové, Hotel Černigov 2016r.

Nasze kotki  mają wystarczająco dużo czasu by odpocząć i powrócić do formy przed ponownym zajściem w ciążę. Zawsze kierujemy się dobrem kotki i jej przyszłego potomstwa. Mają do dyspozycji nas, całe mieszkanie oraz specjalnie przygotowany i zabezpieczony na ich potrzeby balkon.

Hodowla i wystawy to nasza pasja, dlatego w miarę możliwości regularnie pokazujemy nasze koty na międzynarodowych wystawach w całej Europie. Przez te pięć lat w byliśmy na 33 International Cat Show.

” Wszystkie tytuły zdobywane przez koty na wystawach świadczą o ich wysokiej wartości eksterierowej i w przypadku niektórych omawianych tytułów – także genetycznej. Planowa polityka hodowlana uwzględniać musi wystawy jako ważny element konfrontacji zarówno przed ekspertami, jak i innymi hodowcami.
Pośrednio tytuły przodków przekładają się często na wartość eksterierową potomka, ale pamiętajmy, że hodowla jest jak hazard i gdyby skrzyżowanie dwu championów dawało gwarancję wyhodowania kolejnego championa, wówczas stałaby się ona po prostu nudna…..” Źródło: Wojciech – Albert Kurkowski, KOT, Nr 6.

 Hodowla  posiada koty, które do końca roku 2016 uzyskały  tytuły:

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 2 kot z przydomkiem Jennifer World*PL
INTERNATIONAL CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 2 koty z przydomkiem Jennifer World*PL
CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 2 koty – 1  z przydomkiem Jennifer World*PL

Tytuły kotów urodzonych w naszym domu:

INTERNATIONAL PREMIOR Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot
PREMIOR Federation Internationale Feline (FIFe) 2 kot
CHAMPION Federation Internationale Feline (FIFe) 1 kot

Zarówno nasze kotki hodowlane jak i ich dzieci wygrywały tytuły Best in Variety (najlepszy kot w danej grupie kolorystycznej), były Nominated for Best in Show Wystawy (NOM BIS otrzymuje najpiękniejszy kot spośród wszystkich które w danym dniu wystawy oceniał nominujący sędzia). Wygrywały Best In Show najpiękniejszy z najpiękniejszych,  Best in Show Opposite Sex  – najlepszy z najlepszych pod kątem płci w danej kategorii.  Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych kotów tym bardziej, że  wspinaczkę po szczeblach kariery  przerywa ciąża i urlop macierzyński …

Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

Home Jennifer World*PL team W 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 5-lecia.
© Jennifer World*PL