YouTube RSS

Psoty

 

zdjęcie2 zdjęcie

KOCIE HARCE moim domu już od rana bieganina niesłychana, bo tu właśnie moje koty wyprawiają różne psoty. Repertuar psot jest stały, długo nad nim nie myślały: a to jazda na firance, a to w oknie dzikie harce. To biegają jak rumaki, mają ranny rozruch taki. Potem już są rozkręcone, wiec chwytają za ogonek. Ta złapana robi zwroty i biegają znów me koty. Potem leżą już zziajane moje kotki rozbrykane. Gdy siadamy do śniadania, koty mają dość biegania i siadają bliżej stołu, by zjeść z nami coś pospołu. Gdy im wpada zapach w nozdrza, to zapytać kotki można: „Chcesz polizać coś dobrego?” pytam tak futrzaka mego. A gdy już poliżą sobie, błogą senność czują wszystkie. Zamykają swe oczęta kończąc harce me kocięta. Janina Władysława Tomczyk.


ELEKTRA Jennifer World*PL pomaga mi w kuchni 🙂

Gwiazdka SELENA Jennifer World*PL.

Siostrzyczki zawsze razem.

🙂 Serce z wdzięczności topnieje gdy Pusia kolana mi grzeje, a swym mruczeniem, do spania snuje swe kocie bajania. Krystyna Susabowska

Dotykanie  kotów stymuluje organizm do wydzielania endorfin, wywołujących u nas dobre samopoczucie,  obniża poziom hormonów stresu – kortyzolu i noradrenaliny. Posiadacze kotów rzadziej statystycznie cierpią na zaburzenia snu, rzadziej biorą leki czy odwiedzają lekarza.

Obserwacja zmian, jakie zachodzą w wyglądzie i zachowaniu kota oraz aktywne uczestniczenie w jego rozwoju jest niezapomnianym przeżyciem. Czyż prążkowane koty nie mają coś w sobie? Na ostatnim zdjęciu siostry:  prążkowana seal bikolor KLEMENTYNA i seal bikolor  KONSTANCJA   jak ich nie kochać.

Mimo dojrzałego wyglądu, kot nie będzie zachowywał się jak staruszek. Zabawa i psocenie wciąż będą u niego na porządku dziennym (nie inaczej niż nastoletni człowiek!). Na zdjęciach dorastająca KONSTANCJA.

Copyright  © by Jennifer World*PL

linia hodowla jennifer WorldPL

© Jennifer World*PL