YouTube RSS

Informacje o miocie I – 2015r.

 

Człowiek myślał że jego najlepszy  
przyjaciel to pies ale gdyby pomyśleć z rozsądkiem,
to kot o wiele lepszym kompanem człowieka jest. 

Wspomnienia z narodzin. Moje dziewczyny natura wyposażyła w niesamowity instynkt. Wiedzą że jak małe innej kotki pocmokają sutki to będą one przygotowane dla jej maleństw.  Mleko zgromadzone w piersi nie od razu jest osiągalne. Ssanie jest bodźcem, który wyzwala wydzielanie oksytocyny z tylnego płata przysadki mózgowej. Oksytocyna, drogą naczyń krwionośnych, dociera do gruczołu, gdzie powodując skurcz komórek mioepitelialnych oplatających pęcherzyki i przewody mleczne, pozwala na wypływ mleka. Dodatkowo Oksytocyna (naturalny hormon) powoduje skurcze macicy i wzmaga  postęp akcji porodowej. Koteczka nie oszczędziła nawet GINY – ośmiomiesięcznej siostrzenicy, z łapanki najbardziej zadowolony był HARRY.

waga przy urodzeniu:

IGNAŚ 132g IGOR IGGY 124g IRMA BESSI 118gIZABEL119g

 01.04.15

IRMINA Jennifer World*PL jako pierwsza otwarła oczy. Kocięta rodzą się ślepe, ze zrośniętymi powiekami. Z biegiem czasu oczy powoli otwierają się. W wieku dwóch tygodni powieki powinny się rozkleić całkowicie i kotek zaczyna rozwijać zmysł wzroku.

20.04.15

Wszystkie dzieci załatwiają się  do kuwety. Nauka korzystania z kuwety w przypadku małych kotków trwa zwykle bardzo krótko, jeśli kotków jest więcej to wystarczy, że jeden załatwi się do pojemnika to cała reszta idzie w jego ślady.

 23.04.15

IGNAŚ z wielkim apetytem zjadł ugotowane mięso z królika. Reszta tylko popróbowała, jutro spróbujemy podać indyka.

24.04.15

 Pierwsze odrobaczenie

29.04.15

Biuro Rodowodowe FPL wystawiło 5 pokoleniowy rodowód (koci dokument tożsamości).

19.05.15

Pierwsze szczepienie kociąt

Do grupy szczepień zasadniczych u kotów należą szczepienia przeciwko wirusowi panleukopenii kotów (FPV) oraz kaliciwirusowi kotów (FCV) i herpeswirusowi kotów (FHV-1). Pełna odporność następuje ok. 2 tygodnie od szczepienia  czytaj więcej »    

21.05.15

Kociaki rozwijają się naprawdę fenomenalnie. Niema z nimi żadnych problemów jedzą, śpią i rozrabiają jak na ich wiek przystało. Jest im zupełnie obojętne która mama daje cycusia.

27.05.15

Drugie odrobaczanie

11.06.15

Drugie szczepienie, a przy okazji chipowanie.

 

Nowy dom ok 16 czerwca.

 Copyright  © by Jennifer World*PL

© Jennifer World*PL