YouTube RSS

Informacje o miocie H – 2016r.

 

 

waga po urodzeniu:

HARRY 89g HELEN 87g HENRYK 84g

Młoda mama nie umiała na początku opiekować się swoimi maluszkami, kocie oseski nie potrafią jeszcze same się wypróżniać, kotka masuje językiem brzuszek malucha, przez pierwszą dobę ja musiałam ją zastąpić i po każdym karmieniu masować brzuszki ciepłym wacikiem. Nowo narodzone kocięta rosną bardzo szybko, a ich waga podwaja się jeszcze przed końcem pierwszego tygodnia.

04.01.15

Waga każdego kociaka przekroczyła 160g (a nie mają jeszcze 7 dni), brawo maluchy.

13.01.15

Zaczynamy otwierać oczy. Zależnie od rasy nowo narodzone kocięta otwierają oczy po 5,  lub nawet 12 dniach. W pełni otwarte oczy kocięta mają po upływie 10-20 dni, co jednak wcale nie świadczy jeszcze o świetnie rozwiniętej zdolności postrzegania świata. Kociak zaczyna widzieć wyraźnie dopiero po upływie  miesiąca.

 19.01.15

Już chciałybyśmy zwiedzać, ale łapki są za słabe.

01.02.15

Pierwsze  odrobaczanie

Drugi miesiąc życia to czas, kiedy kocięta zaczynają uczyć się, co jest „normalne” i „bezpieczne”. Pomiędzy czwartym a ósmym tygodniem zaczynają wykazywać żywe zainteresowanie zabawą ze swoim rodzeństwem. Te „społeczne zabawy” polegają głównie na ganianiu się, chowaniu i skakaniu.

02.03.15

I szczepienie. Mam wrażenie że nawet się nie zorientowały kiedy zostały zaszczepione, tak pilno im było do przerwanej zabawy. Stosujemy program szczepień kotów wg. Zespołu Do Spraw Szczepień (VGG – vaccination guidelines group) Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA)  czytaj więcej »    

08.03.15

II odrobaczenie

25.03.15

Drugie szczepienie i czipowanie

 

Kociki do zmiany domu będą gotowe   02.04.15r.

Harry zostanie z nami troszkę dłużej z czego bardzo się cieszymy, przed nim daleka podróż.

  Copyright  © by Jennifer World*PL

© Jennifer World*PL